remote.spaces - logo

główna
nowości
o nas
projekty
zdjęcia
media
muzyka
księga
linki
kontakt

sklep

[nawias_czasu]

spirale [1998]
spirale

pod koniec lipca '98 udało się nam wreszcie zrealizować nasze marzenie, tzn. nagrać własną płytę pt "spirale". płyta zawiera 6 klimatycznych (naszym zdaniem) utworów. nad materiałem tym pracowaliśmy prawie rok, natomiast samo nagranie było wręcz ekspresowe - tylko 3 dni. materiał został nagrany w małym pokoiku krzysztofa, gdzie urządziliśmy sobie namiastkę studia. muzyka w pierwszej kolejności została zgrana na minidisk, a następnie zsamplowana na toccacie (amiga 4000). cała obróbka odbyła się w programie samplitude pro, gdzie wszystko zostało wypoziomowane, odszumione itd. muzyka zawarta na "spiralach" to kompozycje z lat 96-97 i początku roku 98.

 


 
alpha [1999]
alpha

alpha to juz drugi nasz album. utwory zawarte na płycie to kompozycje nowe, z wyjątkiem "litlle sadness", który powstał w czasie wczesnej działalności muzycznej krzysztofa.
"przed wami wszechświat, przed wami przestrzenie, wybierz się z nami odkrywając..." - to jest motto "alphy". w zamierzeniach muzyka miała oddać klimat podróży międzygwiezdnych prowadzących m.in. do najbardziej znanych obiektów astronomicznych a nawet do nowych światów. siedem utworów zostało podzielone na dwie części. pierwsza zawiera "obrazy wszechświata" (m.in cygnus a, alpha umi, beta umi) druga natomiast to "droga do gwiazd" (lmc, la terra promise).

[...] na początku towarzyszył nam strach, niepewność, lęk przed nieznanym (cygnus A). powoli przyzwyczajaliśmy się jednak do ogromu wszechświata. wokół nas panowała ciemność, chłód i materia kosmiczna (polaris). pamiętając niedawno mijaną, ostatnią znaną przystań w mgławicy krab (m1), w gwiazdozbiorze byka, żegnaliśmy słabnące światło latarni kosmicznej - beta umi...
... traciliśmy już nadzieję na dotarcie do celu podróży. jednak nagły zwiastun dodał nam energii i uspokoił buntownicze nastroje załogi. w sercach pojawiła się utracona wiara (lmc), a ustąpił pesymizm. nagle zanurzając się w nieznany nam obłok materii kosmicznej (m42), odkryliśmy cel naszej podróży - la terra promise [...]


jeśli chcecie odbyć podobną podróż jak my, zapraszamy na pokład "alphy", a my już będziemy waszymi przewodnikami.

 


 
elektronicznie [2000]
elektronicznie

"elektronicznie" to nasza pierwsza płyta koncertowa. materiał został zarejestrowany podczas naszego występu na komp 2000. krążek zawiera wybrane utwory z "alphy" i "spiral" oraz trzy nowe kawałki, które prezentowane były dotychczas tylko na koncertach: "remover", "lato w mieście" i miniaturka "ghost".

 


 
komp live [2000]
komp live

komp, czyli kwidzyńskie obserwatorium muzycznych poszukiwań to festiwal muzyki elektronicznej, który w zamyśle co roku, ma prezentować to, co w szeroko rozumianej el-muzyce i gatunkach pokrewnych najlepsze. w roku 2000, czyli na pierwszej edycji festiwalu wystąpili: marek "mrqs" szulen, nasz zepół, czyli remote spaces, kayanis oraz jako gwiazda wieczoru nieobliczalny władysław komendarek. materiał "komp live" zawiera wybrane utwory ww artystów zaprezentowane na festiwalu.

 

płytę można zamówić bezpośrednio ze strony kompu: komp.kwidzyn.top.pl 
the sounds of moo [2001]
the sounds of moo

[...] projekt - przedsięwzięcie pod nazwą "the sounds of moo" zrodził się na liście dyskusyjnej tangerine dream i, jak się łatwo domyślić, ma na celu przybliżenie kompozytorskich dokonań części jej uczestników. dokonań, których nie powstydziłby się niejeden profesjonalny twórca z kręgu el-muzyki.
zamieszczone na krążku fragmenty większych założeń tchną różnymi klimatami. odnajdziemy tu nieco ambientowego mroku, trochę dynamiki i sporą dawkę "klasycznych" brzmień" [...]
grzegorz c. skwarliński (el-skwarka)

 

składankę można zamówić bezpośrednio ze strony projektu: www.tsom.w.pl

projekt ypsilon [2003]
projekt ypsilon

[...] text soon

 
  [do góry]


[AkuTech-technologie tworzenia muzyki]

KatalogLinkor | KatalogLinkor | KatalogLinkor | KatalogLinkor | KatalogLinkor |